Data: 06.04.2019 ( sobota ) godzina: 18.00

Miejsce: Powiatowy Zespół Szkół nr 4 „Samochodówka” ul. Sobieskiego 344

Piłkarzy ręcznych Tytanów Wejherowo czeka w ten weekend nie lada ważny mecz. Jeśli w sobotę, we własnej hali, pokonają drużynę Borowiaka Czersk, to zapewnią sobie pewne drugie miejsce w lidze.

Do końca sezonu pozostały zaledwie trzy mecze, a żółto – czerwoni mają nad trzecim zespołem ( MKS Grudziądz ) sześć punktów przewagi. W bezpośrednich spotkaniach, Wejherowianie są lepsi o jedną bramką, a to oznacza, że nawet jeśli przegrają pozostałe dwa mecze to i tak zajmą na koniec sezonu bardzo dobre drugie miejsce. Jak wiemy, bezpośredni awans zapewniła sobie drużyna Usaru Kwidzyn, ale nie wykluczone jest, że również drugi zespół w lidze otrzyma bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pomorski Związek Piłki Ręcznej, póki co nie podjął takiej decyzji, ale w kontekście wycofania się zespołu Pomezani Malbork oraz planów reorganizacji rozgrywek, taka szansa może nastąpić. Warto więc powalczyć o zwycięstwo już w najbliższym spotkaniu i do końca sezonu zajmować miejsce wicelidera. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, trener Wejherowian, Piotr Rembowicz, który zapowiada walkę tylko o zwycięstwo.

” Po ostatniej przegranej z liderem tabeli Usarem Kwidzyn, nastroje w drużynie są bojowe. Wiemy, że sobotni mecz może zapewnić nam drugiej miejsce na zakończenie sezonu, dlatego będziemy chcieli oczywiście wykorzystać tą szansę. Do zawodów wyjdziemy w pełni skupieni, nastawieni na szybki atak i mocną obronę. Nie muszę specjalnie motywować chłopaków do tego meczu, bo sami wiedzą o co grają. Spodziewamy się oporu drużyny z Czerska, ale to jednak my będziemy chcieli narzucić rywalom swój styl gry. Serdecznie wszystkich kibiców zapraszam na nasz mecz. ” – dodał Rembowicz

Borowiak Czersk, w tym sezonie spisuje się raczej przeciętnie. Na własnym boisku przegrał z żółto – czerwonymi 28:33, a w całym sezonie odniósł zaledwie pięć zwycięstw i zajmuje w lidze dwunaste miejsce. Początek zawodów w Wejherowie o godzinie 18.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)