Szczypiorniści Tytanów Wejherowo, po ostatnim zwycięstwie ligowym nad Szynaką Meble Jeziorak Iława (30:27) muszą szybko przejść w tryb treningowy. Za dwa dni bowiem, w meczu pucharowym podejmować będą na własnym terenie drużynę KPR Autoinwest Żukowo. Zdaniem trenera Tytanów – Roberta Wicona, Żukowo to niezwykle wymagający rywal i o zwycięstwo będzie trudno:

„Jest to bardzo ważny mecz dla nas, bo chcemy w pucharze dojść jak najwyżej. Chcielibyśmy zagrać z jakąś drużyną z ekstraklasy, a puchar może nam to umożliwić. Wiemy, że mamy bardzo ciężkich przeciwników bo teraz zmierzymy się z drużyną z Żukowa, a w przypadku ewentualnej wygranej, naszym rywalem będzie Usar Kwidzyn. Są to oczywiście drużyny w naszym zasięgu, ale trzeba być bardzo mocno skoncentrowanym na grze i zaprezentować dojrzały „handball”. Jeśli nie zagramy jako jedność i zabraknie w naszych szeregach skupienia to rywale szybko nam odskoczą z wynikiem. Drużyna KPR została odmłodzona, ale to nie znaczy, że nie ma doświadczenia. Doszło do nich dużo młodych zawodników z Wybrzeża którzy grali o wysokie cele. Ja liczę na to, że wygramy u siebie przed własną publicznością. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się nie gorzej niż w meczu z Iławą i wyjdziemy zwycięsko z tego starcia. Oczywiście musimy zagrać z jeszcze większym zaangażowaniem i determinacją niż miało to miejsce w meczu z Jeziorakiem. „

Tytani Wejherowo przed sezonem zmierzyli się z drużyną KPR Autoinwest Żukowo, wtedy górą byli rywale pokonując żółto – czerwonych (27:22). Bramkarz wejherowian – Damian Nowosad, doskonale pamięta to spotkanie:

” Mieliśmy okazję grać z nimi przed sezonem, więc mniej więcej wiemy czego możemy się po nich spodziewać. Już wtedy wydawało się, że są oni do pokonania, jednak to my przegraliśmy spotkanie. Po meczu z Iławą jestem dobrej myśli co do naszej gry i będziemy walczyć o zwycięstwo. Chciałbym osobiście i pewnie nie tylko ja, przeżyć taką przygodę, żeby trafić w późniejszym losowaniu na jakąś bardzo silną drużynę z superligi. Miejmy nadzieję, że zrobimy wszystko, aby to się udało. Jestem dobrej myśli co do tego meczu.”

Środowe spotkanie będzie jednocześnie półfinałem wojewódzkiego etapu Pucharu Polski. Zwycięzca spotka się w finale z drużyną Usaru Kwidzyn. Początek spotkania w Wejherowie, o godzinie 19:00.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)