Historia zespołu

Klub Sportowy Tytani Wejherowo został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Wejherowie dnia 01.04.2010r. 

Idea powstania klubu zrodziła się na początku 2010 roku w Wejherowie. Zawodnicy a może raczej sportowcy którzy wynajmowali halę w Wejherowie w Zespole Szkół nr 1 po to aby trenować, bawić się piłką ręczną, po wielu wspólnych treningach rozmowach zdecydowaliśmy się że spróbujemy odbudować ten fantastyczny sport na poziomie rozgrywek ogólnopolskich w Wejherowie.

Tytani rozpoczęli treningi w Wejherowie od 3 stycznia 2010 roku i już po kilku miesiącach zarejestrowali swoje nowe stowarzyszenie.

W sierpniu 2010 roku podpisaliśmy 4 letnią trójstronną umowę miedzy Klubem Sportowym Tytani Wejherowo a Gminą Miasta Wejherowo oraz Pomorskim Wojewódzkim Związkiem Piłki Ręcznej nazwa tej umowy to : Porozumienie o promocji piłki ręcznej w Wejherowie–  niezbędne było dla Nas aby doszło do takiego porozumienia ponieważ dzięki temu mogliśmy ruszyć treningi z dziećmi i młodzież co pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość tej dyscypliny w Naszym mieście.

Bardzo ważna decyzją było zatrudnienie jak najszybciej profesjonalnego szkoleniowca, na posadę oficjalnego trenera we wrześniu 2010 roku został wybrany pan Piotr Rembowicz.

Do rozgrywek ligowych na poziomie II ligi KS Tytani Wejherowo zostali zgłoszeni w sezonie 2011/2012.Pierwszy sezon Tytani Wejherowo zakończyli na 11 miejscu na 16 występujących zespołów, cel jakim było utrzymanie w II lidze został osiągnięty. Zarząd nie ukrywa że w każdym kolejnym sezonie celem będzie awans do wyższej klasy rozgrywkowej i zaprezentowanie się w każdym meczu z jak najlepszej strony.

Działalność klubu nie zamyka się tylko na występy drużyny seniorskiej w rozgrywkach II ligi.

Od początku działalności a wiec od 2010 roku KS Tytani Wejherowo są organizatorami Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej Tytanów rozgrywki dzielą się na dwie ligi Męską oraz żeńską. W lidze tej występują wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne z Wejherowa oraz kilka zgłoszonych drużyn spoza Wejherowa (min. grają lub grali Bolszewo i Lębork).

Tytani nie zapomnieli o najmłodszych dla których także stworzyli Wejherowską Ligę „Młodych Tytanów”, w lidze tej występują uczniowie klas podstawowych IV-VI z Gminy Wejherowa ( 2 szkoły z Wejherowa oraz Gościcino, Orle, Nowy Dwór Wejherowski oraz Bolszewo).  Tytani podczas tych turniejów dają także możliwość gry chłopcom z klas I-III dla których jak sami mówią  piłka ręczna jest świetną zabawą.

W całorocznym planie Tytanów obowiązkowo są wpisane dwie duże imprezy promujące piłkę ręczna oraz zdrowy, rodzinny tryb życia. W czerwcu jest to „PIKNIK z TYTANAMI” a w grudniu „MIKOŁAJ z TYTANAMI”  imprezy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością z czego jesteśmy bardzo DUMNI.

Dzięki tego typu działalności bez trudu otrzymaliśmy w 2014r. status OPP czyli Organizacji Pożytku Publicznego i teraz wszyscy ludzie dobrej woli mogą oddać nam swój 1% podatku i mieć 100% pewności że zostanie on przeznaczony na tego właśnie typu festyny rodzinne oraz cele statutowe stowarzyszenia.

Nr KRS

0000498364

 

Przed stowarzyszeniem i jego członkami jest jeszcze bardzo dużo pracy, dlatego bardzo nas cieszy że coraz więcej ludzi zaufało Tytanom, co owocuje coraz liczniejsza grupą kibiców, osób oraz firm które wspierają nasz Klub nie tylko finansowo ale przede wszystkim dodają energii oraz motywują do jeszcze cięższej pracy, za co serdecznie dziękujemy.

 

Zarząd Klubu Sportowego Tytani Wejherowo.