To był mecz z gatunku arcytrudnych, zespół Tytanów zmierzył się z niepokonanym dotąd USARem Kwidzyn w ich własnej hali. Hali, która tego dnia dosłownie eksplodowała. Wśród kompletu publiczności była też grupa ok 65 kibiców z Wejherowa, która mimo zaangażowania nie była w stanie przebić się przez dopingujących swój zespół fanów Kwidzyna.

Mecz rozpoczął się od skutecznych ataków gospodarzy, którzy mimo indywidualnego krycia zdobyli 3 bramki i wyszli na prowadzenie. Zespół Tytanów powoli adaptował się do warunków i przeraźliwego buczenia podczas rozgrywania akcji. O komunikacji, a nawet usłyszeniu gwizdka sędziego raczej nie było mowy. Na szczęście udało nam się opanować emocje i zmniejszyć różnicę do jednej bramki (5:4).

Po serii błędów indywidualnych i niewykorzystanych szansach zespół z Kwidzyna znowu odskoczył Tytanom i różnica sięgała już 7 bramek. Na szczęście przed przerwą nasza gra zdecydowanie się poprawiła i ostatecznie po 30 minutach na tablicy widniał wynik 18:14 dla gospodarzy.

Po przerwie Tytani ruszyli z dużym impetem, jednak tego dnia świetnie dysponowany był bramkarz USARu. Gra toczyła się na bardzo wysokim tempie, a atmosferę cały czas podgrzewali kibice, którzy nawet na chwilę nie ustawali z dopingiem. Kiedy mecz wszedł w decydującą fazę w oba zespoły wkradła się duża nerwowość. Najpierw podwójną karą 2 minutową zostali ukarani gospodarze i Tytani zbliżyli się już tylko na 3 bramki. Do końca meczu pozostawało 10 minut i sprawa wyniku była otwarta. Niestety również nasz zespół otrzymał wtedy 4 minutową, co zostało bezwzględnie wykorzystane przez zawodników z Kwidzyna. Mimo heroicznej postawy naszego bramkarza Damiana Nowosada oraz prób rzutów z drugiej linii nie odrobiliśmy strat.

Usar ostatecznie pokonał Tytanów 34:27 i jako jedyny niepokonany zespół zapewnił sobie awans do 1 ligi.

Bramki dla Tytanów zdobywali: Jurkiewicz (9), Sałata (5), Wicon (4), Koss (4), Przymanowski (4), Papke (1), Warmbier (1)

Nasz zespół zajmuje obecnie drugie miejsce i aby być pewny tej lokaty musi wygrać jedno z trzech ostatnich spotkań. Najbliższa okazja już 6 kwietnia w Wejherowie, kiedy to podejmiemy ekipę z Czerska.