Historia Klubu

Bardzo ważna decyzją było zatrudnienie jak najszybciej profesjonalnego szkoleniowca, na posadę oficjalnego trenera we wrześniu 2010 roku został wybrany pan Piotr Rembowicz.

Do rozgrywek ligowych na poziomie II ligi KS Tytani Wejherowo zostali zgłoszeni w sezonie 2011/2012.Pierwszy sezon Tytani Wejherowo zakończyli na 11 miejscu na 16 występujących zespołów, cel jakim było utrzymanie w II lidze został osiągnięty.

Zarząd nie ukrywa że w każdym kolejnym sezonie celem będzie awans do wyższej klasy rozgrywkowej i zaprezentowanie się w każdym meczu z jak najlepszej strony.

W całorocznym planie Tytanów obowiązkowo są wpisane dwie duże imprezy promujące piłkę ręczna oraz zdrowy, rodzinny tryb życia. W czerwcu jest to „PIKNIK z TYTANAMI” a w grudniu „MIKOŁAJ z TYTANAMI”  imprezy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością z czego jesteśmy bardzo DUMNI.

Dzięki tego typu działalności bez trudu otrzymaliśmy w 2014r. status OPP czyli Organizacji Pożytku Publicznego i teraz wszyscy ludzie dobrej woli mogą oddać nam swój 1% podatku i mieć 100% pewności że zostanie on przeznaczony na tego właśnie typu festyny rodzinne oraz cele statutowe stowarzyszenia.

Klub Sportowy Tytani Wejherowo został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Wejherowie dnia 01.04.2010r. 

Idea powstania klubu zrodziła się na początku 2010 roku w Wejherowie. Zawodnicy a może raczej sportowcy którzy wynajmowali halę w Wejherowie w Zespole Szkół nr 1 po to aby trenować, bawić się piłką ręczną, po wielu wspólnych treningach i rozmowach zdecydowaliśmy się  odbudować ten fantastyczny sport na poziomie rozgrywek ogólnopolskich w Wejherowie.

Tytani rozpoczęli treningi w Wejherowie od 3 stycznia 2010 roku i już po kilku miesiącach zarejestrowali swoje nowe stowarzyszenie.

Działalność klubu nie zamyka się tylko na występy drużyny seniorskiej w rozgrywkach II ligi.

Od początku działalności a wiec od 2010 roku KS Tytani Wejherowo są organizatorami Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej Tytanów rozgrywki dzielą się na dwie ligi Męską oraz żeńską. W lidze tej występują wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne z Wejherowa oraz kilka zgłoszonych drużyn spoza Wejherowa (min. grają lub grali Bolszewo i Lębork).

Tytani nie zapomnieli o najmłodszych dla których także stworzyli Wejherowską Ligę „Młodych Tytanów”, w lidze tej występują uczniowie klas podstawowych IV-VI z Gminy Wejherowa ( 2 szkoły z Wejherowa oraz Gościcino, Orle, Nowy Dwór Wejherowski oraz Bolszewo).  Tytani podczas tych turniejów dają także możliwość gry chłopcom z klas I-III dla których jak sami mówią  piłka ręczna jest świetną zabawą.

2019
Awans do 1 ligi mężczyzn.
Start kobiecej drużyny w rozgrywkach 2 ligi.
2018
Otwarcie Centrum Sportu Tytani
Cały czas promujemy piłkę ręczną oraz uruchamiamy program "Witaj Szkoło Na Sportowo"
2017
Rozpoczynamy współpracę ze szkołami podstawowymi
Stawiamy na młodzież, ponieważ to w nich widzimy Naszą przyszłość.
2016
Otwieramy własną siłownię
Nasi zawodnicy otrzymują komfortowe warunki do przygotowania fizycznego.
2015
Drużyna seniorska po raz kolejny startuje w II lidze
Nieprzerwanie od 2011 Nasz zespół występuje w rozgrywkach II ligi.
2014
Otrzymanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego
Nasza młodzież startuje w ligach wojewódzkich wszystkich szczebli.
2013
Rozwój grup młodzieżowych
Zgłoszenie do rozgrywek wojewódzkich drużyny Juniora oraz start Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej Młodych Tytanów dla dziewczynek. Drużyna seniorów cały czas startuje w rozgrywkach II ligi.
2012
Nasi podopieczni startują w oficjalnych rozgrywkach
Zgłoszenie do rozgrywek wojewódzkich chłopców rocznik 2000 oraz start żeńskiej Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej.
2011
Zgłoszenie Drużyny do rozgrywek
Zgłoszenie drużyny seniorskiej do rozgrywek II Ligi sezon 2011/2012. Rusza także Liga Piłki Ręcznej Młodych Tytanów.
2010
Powstanie Klubu
1.04.2010 Klub Sportowy Tytani Wejherowo został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Wejherowie. W tym samym roku wystartowała męska Wejherowska Liga Piłki Ręcznej.