Pełne skupienie, nie zlekceważenie przeciwnika i zrealizowanie planu taktycznego. Te aspekty gry dały piłkarzom ręcznym Tytanów Wejherowo pewne zwycięstwo z SMS ZPRP II Kwidzyn 34:24 (17:11). Żółto – czerwoni dzięki wygranej, umocnili się w ligowej tabeli i z osiemnastoma punktami zajmują obecnie czwartą lokatę.

Już początek meczu pokazał, że gościom trudno będzie wywieźć jakiekolwiek punkty z Wejherowa. Tytani zdecydowanie prowadzili od pierwszych minut, a jedynie słabsza skuteczność w ataku sprawiła, że przewaga gospodarzy wynosiła dwie, trzy bramki. W dziesiątej minucie meczu, wejherowianie zaczęli mocniej pracować w obronie i w kolejnych minutach rzucili pięć bramek, tracąc zaledwie jedną (11:5). Ostatni fragment pierwszej połowy to wyrównany pojedynek. Kwidzynianie postawili wysoko obronę a Tytani pudłując stu procentowe sytuacje nie potrafili powiększyć przewagi. W konsekwencji do przerwy wynik wynosił (17:11). W drugiej części spotkania goście postawili jeszcze trudniejsze warunki w obronie i zbliżyli się wynikiem do gospodarzy (18:15). Wtedy sygnał do lepszej mobilizacji dał Radosław Sałata. Wejherowianie uspokoili swoją grę i wykorzystywali błędy rywali. Bardzo dobre piłki do kontry rzucał Szymon Cholcha, a jego koledzy skrzętnie trafiali i tym samym powiększali przewagę. W efekcie tego na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania prowadzili z przewagą dziesięciu oczek (28:18). Ostatnie minuty meczu były również wyrównane, obydwie drużyny nie forsowały tempa, tylko starały skupić się na dokładności zagrań. Tym samym mecz zakończył się z przewagą dziesięciu bramek dla Tytanów (34:24).

Wejherowianie wystąpili w składzie: Jurkiewicz (7), Rompa (5), R.Sałata (4), Bartoś (4), Warmbier (4), Szafrański (3), M.Wicki (2), Bach (2), Pohnke (2), Przymanowski (1), Cholcha, Żyłowski, Nowosad, M.Sałata, Wejher, R.Wicki.

Robert Wicon ( trener Tytanów Wejherowo )

” Spotkanie oceniam w miarę poprawnie, szczególnie pierwsze dziesięć minut, oraz ostatnie dwadzieścia. Wszedł wtedy do obrony Rafał Wicki, a drużyna dzięki niemu uspokoiła grę. Bardzo fajne piłki do kontry rzucał Szymon Cholcha który ogólnie zagrał na bardzo dobrym poziomie. Niby mieliśmy cały mecz pod kontrolą, ale w pewnym momencie goście zaczęli się do nas niebezpiecznie zbliżać, dlatego dobrze, że drużyna poukładała tą grę, zdobyła siedem czy osiem bramek i dzięki temu pokonaliśmy rywali. Trochę mam żal o brak koncentracji w sytuacjach rzutowych stuprocentowych. Pewnie gdyby i one były wykorzystane to wygralibyśmy różnicą kilku bramek więcej. Ogólnie jednak jestem zadowolony, że chłopaki podeszli skoncentrowani do młodego zespołu z SMSu i co mnie cieszy to to, że kibice w pełni wypełniają naszą halę. Jestem im wdzięczny za to i bardzo dziękuję za wsparcie.

Dariusz Olszewski ( trener SMS ZPRP II Kwidzyn )

” Moja drużyna popełniała zbyt dużo błędów. Ten wynik po pierwszej połowie 17:11 nie wynikał z dobrej gry Tytanów tylko z naszych błędów i strat. Wejherowianie potrafili skutecznie wykorzystać nasze błędy i kontrowali nas zdobywając gole. W drugiej części poprawiliśmy naszę obronę i zmniejszyliśmy przewagę do trzech bramek. To niestety nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa bo zespół Tytanów uspokoił swoją grę i sukcesywnie kontrując nas, powiększał swoją przewagę. „

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)