Już jutro wejherowscy Tytani zainaugurują rozgrywki sezonu 2022/2023. Żółto – czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają w Kwidzynie gdzie zmierzą się z miejscowym Usarem. Zdaniem trenera Roberta Wicona, ten mecz będzie niezwykle wyrównany:

Lubimy grać z Usarem Kwidzyn, bo mecze między nami są bardzo widowiskowe i niezwykle zacięte. Grając z nimi zawsze jest akcja za akcję i nigdy nie wiadomo kto wygra, nawet jeśli któraś z drużyn prowadzi kilkoma bramkami. To taki mecz trochę derbowy, ale bez żadnego podtekstu bo wzajemnie darzymy się szacunkiem. Szkoda, że drużyna z Elbląga wycofała się z rozgrywek bo przez to dopiero teraz zaczynamy sezon, a zespół z Kwidzyna ma już pierwsze przetarcie wygrane z drużyną z Olsztyna – więc łatwiej będzie mu wejść w ten mecz. Cieszę się, że będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Są oczywiście w drużynie małe przeziębienia i mikro urazy, ale to nie powinno wpłynąć na jakość naszej gry.

W drużynie Tytanów Wejherowo, po trzy letniej przerwie, zagra Tomasz Bury, który zapewnia, że jego zespół jest gotowy na starcie z rywalem:

Usar jest co prawda bardzo mocnym przeciwnikiem, co pokazał w meczu z Olsztynem. Zagrali tam bardzo dobrze, pokazując bardzo mocną piłkę ręczną. Myślę jednak, że są w naszym zasięgu i to my wrócimy od nich z trzema punktami. Atutem naszym wydaje się być szybka gra, i wymiana podań. Poziom naszej gry jest bardzo wysoki, a ja swoim doświadczeniem i grą postaram się nie zawieść kolegów z drużyny.

Również kapitan żółto – czerwonych – Przemysław Warmbier, z szacunkiem podchodzi do jutrzejszego rywala:

Usar to przeciwnik z górnej półki, a mecze między nimi są zawsze wyrównane. Jak sięgam pamięcią to wynik końcowy zawsze jest ustalany w końcówce meczu. Nie mniej jednak muszę przyznać, że lubimy tam grać. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do sezonu i mam nadzieję, że będzie o widać już w najbliższym spotkaniu.

Początek starcia w Kwidzynie o godzinie 16.00

Rzecznik prasowy KS TYTANI

Dariusz Jankowski