Kętrzyn

I stało się. Tytani w najbliższą sobotę zainaugurują ligowy sezon. Przeciwnikiem ich będzie zespół MKS Mosir Kętrzyn. Rywal choć szybciej rozpoczął rozgrywki, wciąż jest wielką niewiadomą dla drużyny z Wejherowa, dlatego jak wspomniał trener Tytanów, Piotr Rembowicz, w meczu tym będzie próbował różnych ustawień:

„Czeka nas bardzo daleki wyjazd i szczerze mówiąc, nie bardzo na dzień dzisiejszy znamy formę rywala. Zespół z Kętrzyna opiewa się na swoich wychowankach i pewnie będzie chciał bardzo ambitnie podejść do tego spotkania. Nie mniej jednak to my musimy narzucić rywalom swój styl gry, a nie czekać na to co zrobi przeciwnik i tego będę wymagał od moich podopiecznych. Pragnąłbym, aby nasz zespół mocno wszedł w mecz, odskoczył na kilka bramek i przećwiczył różne warianty w obronie oraz ataku.”

Sobotni rywale, choć mają w swoich szeregach kilku solidnych graczy, rozczarowali w swoim pierwszym spotkaniu i przegrali z zespołem MKS Brodnica (19:40). Zdaniem drugiego trenera Pawła Paździochy nie można jednak lekceważyć przeciwnika, ale podejść do meczu w pełni skupionym:

” To, że Kętrzyn przegrał swój pierwszy mecz, nie znaczy, że przed własną publicznością podda się bez walki. Wiemy, że naszym rywalom brakuje trochę doświadczenia, ale z pewnością będą chcieli nadrobić to ambicją na boisku, dlatego uczulam przed brakiem koncentracji.” – dodaje Paździocha

Dla trenera Rembowicza, sobotnie spotkanie będzie powrotem do ligowych zmagań po czterech latach przerwy, dlatego jak sam wspomina, czuje lekkie zdenerwowanie:

„Zawsze przed każdym meczem się denerwuje, ale tak pozytywnie. Dla mnie jest ważne, aby wygrać ten mecz i dołożymy wszelkich starań aby tak było.Ciężko pracujemy na treningach, bo jeszcze przed nami sporo pracy, ale liczę, że z czasem nasza gra będzie wyglądać co raz lepiej.”

Początek spotkania w Kętrzynie o godzinie 16. Warto dodać, że dzisiaj udanie zainaugurowali swój sezon juniorzy Tytanów Wejherowa, którzy po bardzo dobrej grze, pokonali zespół MKS Sambor Tczew 32:23.

 

Rzecznik prasowy KS TYTANI
Dariusz Jankowski