20.10.2018 godz. 17.00 – Grudziądz,  ZSO nr 5, ul. Nauczycielska 19

W najbliższą sobotę, piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo rozegrają kolejne spotkanie ligowe. W piątej kolejce zmagań zmierzą się na wyjeździe z MKS Grudziądz. Rywal żółto – czerwonych, w tym sezonie gra mocno w kratkę. Po dwóch porażkach z Gryfinem i SMS Gdańsk, wygrał kolejne dwa mecze ( Szczypiorniak Olsztyn oraz Latocha Gniew ). Niestety w ostatni pojedynku derbowym z MKS Brodnicą, znowu schodził z parkietu w roli pokonanego. Tytani natomiast, wszystkie swoje cztery spotkania wygrali i zapewne z Grudziądza będą chcieli przywieść również jakąś zdobycz punktową. Jak powiedział nam trener Wejherowian, Piotr Rembowicz, sobotnie spotkanie będzie bardzo trudne dla jego zespołu:

„Jest to solidny zespół grający u siebie, a więc ma kibiców po swojej stronie. Dodatkowo ma również solidne argumenty w postaci zawodników grających wcześniej w pierwszej lidze. Oczywiście będziemy jak w każdym meczu walczyć i starać się grać jak najlepiej umiemy. Chcę, żeby ten mecz wyglądał inaczej niż ostatni, bo mam do niego sporo zastrzeżeń i wyciągniętych wniosków. Mamy jeszcze dwa dni do meczu i będziemy starać się wzmocnić naszą obronę, oraz atak pozycyjny bo to jest niestety na dzień dzisiejszy nasza bolączka. ”

W ekipie MKS gra obecny lider strzelców drugiej ligi – Paweł Kruszewski, który w pięciu spotkaniach zdobył aż 58 bramek, co daje mu imponującą średnią prawie 12 trafień w meczu. Dlatego dla trenera Rembowicza, kluczową sprawą będzie zatrzymanie poczynań tego zawodnika:

” Na pewno nie lekceważymy tego gracza i zobaczymy jak jego występ będzie wyglądać podczas meczu. Mamy kilka wariantów jak odciąć go od gry, ale oczywiście wszystko zależy od tego jak ten mecz się potoczy. Niestety mamy w dalszym ciągu braki kadrowe, które będziemy musieli jakoś zastąpić w tym meczu. „

Jak wspomniał trener Rembowicz, w zespole Tytanów zabraknie z powodu chorób i kontuzji: Tomasza Lewandowskiego, Radosława Sałaty, Kacpra Szredera, Rafała Wickiego, Przemysława Kudełki i być może Piotra Jankowskiego,  dlatego szanse gry otrzymają gracze z zespołów juniorskich. Początek zmagań w Grudziądzu o godzinie 17.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)