Zespół Tytanów Wejherowo, w najbliższą sobotę zainauguruje rundę rewanżową drugiej ligi piłki ręcznej. Przeciwnikiem ich będzie silny zespół KS Szczypiorniak Gniezno. Zdaniem trenera żółto – czerowonych – Piotra Rembowicza, jego drużyna solidnie przygotowywała się w okresie przerwy :

„Jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu i do rundy reważowej, ale wiadomo po długiej przerwie trzeba wejść w normalny rytm meczowy, bo mecze towarzyskie nie oddadzą uroków ligi. W sparingach mogliśmy testować i graczy i nowe ustawienia, ale nie był to rytm meczy ligowych.”

Drużyna Tytanów przed rundą wiosenną, rezegrała cztery sparingi, w których dwa razy wygrała, a dwukrotnie schodziła z parkietu w roli przegranego, jednak jak podkreślił trener Rembowicz, nie wynik był tutaj najważniejszy:

„Mecze towarzyskie oceniam tak pół na pół. Były zarówno pozytywy, jak i negatywy. Nie o wynik mi chodziło, ale o sprawdzenie poszczególnych graczy i ich umiejętności. Testowaliśmy również nowe ustawienia, a także schematy gry. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w najbliższych spotkaniach, w tym również oczywiście ze Szczypiorniakiem.”

Wejherowianie, w rundzie jesiennej pokonali rywali z Gniezna, różnicą zaledwie trzech bramek (25:22), przegrywając nawet przez chwilę (7:11), dlatego w sobotę żółto – czerwoni, aby wygrać to spotkanie, muszą być bardzo skoncentrowani.

„Musimy być bardzo skupieni i grać przysłowiową „głową”. Kiedy trzeba przyspieszyć to musimy grać wysokim tempem, ale kiedy trzeba zwolnić to musimy postarać się przytrzymać piłkę, Będe starał się uczulić chłopaków na te aspekty gry w Gnieźnie.”

W sobotnim spotkaniu wystąpi Michał Przymanowski, który z powodu kontuzji nie mógł grać w rundzie jesiennej. Niestety w zespole Tytanów nie zobaczymy Cezarego Grabowskiego który z powodów osobistych musi opuścić najbliższe spotkanie. Zespół Szczypiorniaka ma na koncie sześć zwycięstw oraz siedem porażek i obecnie zajmuje siódme miejsce w lidze. Tytani z jedną porażką na koncie, zajmują fotel wicelidera tabeli. Początek sobotnich zmagań w Gnieźnie o godzinie 14.30.

Rzecznik prasowy KS TYTANI  ( Dariusz Jankowski )