Po dłuższej przerwie spowodowanej przełożonymi meczami, Tytani pojechali rozegrać awansem spotkanie z aspirującą do awansu do Superligi – Warmią Energa Olsztyn.

Nasi zawodnicy przed tym spotkaniem nie zdobyli jeszcze żadnego punktu, natomiast ekipa z Olsztyna, w przypadku zwycięstwa objęłaby prowadzenie w tabeli. Gospodarze byli zdecydowanym faworytem, jednak Wejherowianie od samego początku postawili trudne warunki.

Do przerwy wygrywaliśmy niespodziewanie dla Olsztynian 14:15. Do samego końca żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na zdecydowane prowadzenie, a rozgrywany w szybkim tempie mecz był prawdziwą wymianą ciosów. Wprawdzie Warmia miała szanse na zadanie decydującego ciosu w ostatnich sekundach spotkania, jednak tego dnia bardzo dobrze dysponowana była nasza obrona.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 24:24 w regulaminowym czasie gry i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. W tym elemencie skuteczniejsi okazali się gospodarze pokonując Tytanów 5:4 i zgarniając ostatecznie 2pkt. Nasz zespół po świetnych zawodach musi zadowolić się jednym oczkiem, a o komplet przyjdzie mu zawalczyć w najbliższy weekend (20.03) o godzinie 16:00 w Żukowie.