Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po ostatniej dość pechowej porażce z MKS Sierpc (25:27), tym razem będą mieli okazje do zrehabilitowania się i wywalczenia trzech punktów na własnym parkiecie. W najbliższą sobotę w Wejherowie zmierzą się z PGE KPR Gryfino.

Rywale Tytanów w dotychczasowych czterech spotkaniach, zdobyli trzy punkty wygrywając jedno spotkanie (38:30 z SMS Płock) oraz przegrywając kolejne trzy mecze ( Z Sokołem Kościerzyna 18:26, Usarem Kwidzyn 21:26 i Szczypiorniakiem Olsztyn 27:28). Zajmują obecnie ósme miejsce w lidze mając na koncie trzy punkty. Tytani Wejherowo odnieśli jedno zwycięstwo więcej, a w tabeli plasują się na piątym miejscu. W sobotnim meczu powinien już wystąpić Przemysław Warmbier którego zabrakło w wyjazdowym meczu w Sierpcu. W ekipie gości narazie najskuteczniejsi są Kamil Prokopczyk – 24 gole i Bartosz Telenga – 20. Wśród tytanów najwięcej bramek zdobyli Sławomir Jurkiewicz – 23 oraz Radosław Sałata – 21.

Robert Wicon (trener Tytanów Wejherowo)

„Niestety ostatni mecz nam zupełnie nie wyszedł dlatego musimy go przeanalizować, aby nie popełnić takich błędów w spotkaniu z Gryfinem. Będziemy pracować nad spokojem w grze, żeby nie było niepotrzebnej nerwowości. Co do naszego rywala to zawsze fajne walczne mecze z nimi graliśmy. Gryfino bardzo dobrze szkoli młodzież co widać później w grze seniorów. Już dawno z nimi nie graliśmy bo jakieś dwa, trzy lata, dlatego musimy dobrze wejść w mecz, aby spokojnie prowadzić swoją grę. W drużynie na szczęście nie ma jakiś poważniejszych kontuzji, oprócz drobnych urazów, dlatego liczę na solidny występ moich podopiecznych. Będziemy oczywiście grać o zwycięstwo i chcemy sprawić radość naszym wspaniałym kibicom.

Marcin Wicki (obrotowy Tytanów Wejherowo)

” Zespół z Gryfina jest bardzo zdyscyplinowany, mają kilku doświadczonych graczy których będziemy chcieli zatrzymać i nie pozwolić im na przysłowiowe rozwinięcie skrzydeł. Ogólnie jest to dobra drużyna, a jej miejsce w lidze wcale nie pokazuje potencjału drużyny. My żeby z nimi wygrać musimy skoncentrować się na skuteczności i nie popełniać zbyt wielu błędów. Jeśli zagramy swoje to jestem spokojny o wynik. Na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby ten mecz wygrać i żeby nasi kibice byli z nas dumni.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)