W najbliższy czwartek, na wyjeździe, żółto – czerwoni powalczą o kolejne punkty ligowe. Tym razem do drodze ich stanie bardzo silna ekipa SMS Kwidzyn. Rywale wejherowian pomimo ostatnich trzech porażek (z Usarem Kwidzyn, Szczypiorniakiem Olsztyn i Sokołem Kościerzyna), stanowią bardzo duże wyzwanie dla Tytanów. W zeszłym sezonie wejherowianie ulegli dwukrotnie SMSowi, w tym roku, w sparingu również musieli uznać wyższość rywali. Dlatego zdaniem szkoleniowca Tytanów – Roberta Wicona, o zdobycie kompletu punktów będzie niezwykle trudno:

” No cóż nasz najbliższy rywal wie jak z nami wygrywać. W zeszłym sezonie zrobił to dwukrotnie, w tym również raz zwyciężył. Oczywiście będziemy chcieli w Kwidzynie urwać jakieś punkty, ale wiemy, że będzie tam niezwykle trudno. SMS na pewno będzie chciał wygrać z nami bo ma niedosyt po tych trzech porażkach. Choć jak spojrzymy w tabelę, to przegrywali z zespołami które dotychczas nie odniosły porażki. Niestety prawdopodobnie nie pojedzie z nami Norbert Wejher który uskarża się na bóle uda. To również komplikuje nam sytuację, szczególnie na pozycji obrotowego. Jeżeli moja drużyna zagra z głową i konsekwentnie to możliwe, że sprawimy tam niespodziankę, ale jak wspomniałem będzie to niezwykle trudne. Chcemy na pewno podtrzymać passę naszej dobrej gry i na to liczę w tym spotkaniu. „

Tytani Wejherowo z dziewięcioma punktami zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Oczko niżej plasują się szczypiorniści z Kwidzyna. Początek czwartkowego starcia w Kwidzynie o godzinie 19.30.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)