Po dwutygodniowej przerwie, piłka ręczna ponownie wraca na wejherowskie parkiety. W najbliższą niedzielę na hali przy Zespole Szkół nr 4, Tytani Wejherowo zmierzą się z SMS ZPRP II Kwidzyn. Rywale wejherowian przegrali dotychczas sześć spotkań, wygrywając zaledwie trzy. Warto jednak odnotować ostatnie zwycięstwo ekipy z Kwidzyna w którym pokonała silną ekipę Szczypiorniaka Olsztyn 28:26 (15:14). SMS z dziewięciom punktami zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w lidze. Zespół Tytanów z pietnastoma punktami plasują się na czwartej pozycji.

Robert Wicon – szkoleniowiec Tytanów Wejherowo:

„SMS jest drużyną w naszym zasięgu i musimy to spotkanie wygrać. Oczywiście szanujemy przeciwników bo to jest młody silny zespół który w ostatnim meczu pokonał przeciwników z Olsztyna. W innych meczach również potrafił wygrywać pierwsze połowy, aby ostatecznie ulec w końcówkach, dlatego musimy byc skupieni i zagrać na pełnej mobilizacji. Plan taktyczny na to spotkanie też jest, także liczę, że trzy punkty zostaną w Wejherowie. Jeżeli chodzi o kadrę meczową to w dalszym ciągu kontuzjowany jest Hubert Koss, z powodu kwarantanny nie wystąpi również Mikołaj Sałata. Inni gracze póki co są do dyspozycji i mam nadzieje, że będą również w dniu meczowym.

Przemysław Warmbier – kapitan drużyny Tytani Wejherowo:

„Cieszę się, że mieliśmy tydzień przerwy od rozgrywek ligowych bo mogliśmy podleczyć mikro urazy i w spokoju ciężko przygotować się do najbliższego spotkania. Wiemy, że zespół SMS to młodzi wybiegani zawodnicy dlatego będziemy musieli postawić twardą i solidną fizycznie obronę aby mieć cały mecz pod kontrolą. Musimy również narzucić im swoje warunki gry i realizować założenia trenera aby wygrać to spotkanie. Na pewno będziemy gotowi i zwarci do gry, bo chcielibyśmy dobrym wynikiem i bardzo dobrą grą podziękować kibicom którzy tak licznie wspierają nas na każdym meczu w lepszych i gorszych momentach. Chcemy również po tych dwóch nieudanych spotkaniach udowodnić, że ostatnie porażki były przypadkowe.

Początek niedzielnych zmagań o godzinie siedemnastej. Po meczu serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie ze Świętym Mikołajem. Będą gry, zabawy konkurencje, konkursy, drobne upominki i świetna zabawa we wspólnym gronie. Pamiętajmy też o zachowaniu obostrzeń takich jak: dezynfekcja, dystans społeczny oraz noszenie maseczek.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)