Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po kilku tygodniowej przerwie, wracają na ligowe parkiety. W najbliższą sobotę w Koszalinie zmierzą się z miejscową Gwardią.

„Nasz najbliższy rywal jest bardzo wymagający i doświadczony dlatego będzie to bardzo ciężkie spotkanie dla mojej drużyny. Oczywiście dobrze by było zacząć zwycięstwem rundę wiosenną, ale będzie to dla nas ciężkie zadanie. Jedziemy do Koszalina niestety bardzo mocno osłabieni. Nie zagra z nami kapitan zespołu Przemysław Warmbier oraz prawdopodobnie Radosław Sałata. To sprawia, że tracimy dwóch podstawowych środkowych, a jeśli do tego dodać absencję Huberta Koss, to nie wiem czy będę miał do dyspozycji dwóch praworęcznych rozgrywających.” – dodaje szkoleniowiec wejherowian, Robert Wicon.

Mimo dużego osłabienia, Tytani zapowiadają, że będą walczyć o zwycięstwo i trzy punkty. W rundzie jesiennej górą byli goście, którzy na inaugurację sezonu wygrali w Wejherowie 30:26 (16:12). Tytani zajmują obecnie czwarte miejsce w lidze mając na koncie dwadzieścia punktów. Piłkarze z Koszalina plasują się oczko wyżej, dlatego wynik sobotniego starcia może sprawić, że obydwa zespoły zamienią się miejscami w tabeli. Początek meczu z Gwardią o godzinie 17:00

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)