Po dwutygodniowej przerwie, piłka ręczna wraca na wejherowskie parkiety. W najbliższą sobotę na hali przy Zespole Szkół nr 4, Tytani Wejherowo zmierzą się z drużyną SMS ZPRP Kwidzyn. Rywale wejherowian to silna drużyna która potrafi wygrywać z każdym przeciwnikiem dlatego żółto – czerwoni muszą zagrać na wysokim poziomie, aby wygrać to spotkanie.

Robert Wicon – szkoleniowiec Tytanów Wejherowo:

Sms jest drużyną bardzo utalentowaną, która w swoich szeregach ma kilku mistrzów Polski juniorów. Jest to zespół ambitny, szybki, potrafi doskonale znaleźć się na boisku, no i z meczu na mecz jest co raz mocniejszy dlatego nie możemy zlekceważyć tego rywala. To, że są mocni widzimy po ostatnim spotkaniu w którym wysoko wygrali z Olsztynem, a kolejkę wcześniej mogli wygrać z Usarem Kwidzyn i tylko pech sprawił, że skończyło się inaczej. My musimy wyjść na parkiet w pełni skupieni, zdeterminowani i w pełni zrealizować nasz plan taktyczny na ten mecz. Jestem dobrej myśli, bo moi podopieczni również się rozwijają i ja to widzę, dlatego wierzę, że to my zgarniemy komplet punktów. Moim zdaniem będzie to jedno z trudniejszych spotkań w lidze i na pewno będzie to mecz pełen walki i zwrotów akcji. Niestety w spotkaniu z SMS nie wystąpi Oskar Szafrański który ma podkręconą kostkę i prawdopodobnie wróci do gry za dwa tygodnie.”

Najskuteczniejszymi zawodnikami wśród gości są Eryk Pstrąg oraz Michał Słupski którzy łącznie zdobyli ponad sto trzydzieści bramek i to nich głównie spoczywa ofensywa gry zespołu z Kwidzyna. Jak zatem musi zagrać zespół z Wejherowa, aby wyjść z tej batalii zwycięsko ? Zdaniem najlepszego strzelca Tytanów, Sławomira Jurkiewicza, ważne będzie podejście do gry:

Jest to ciężki rywal, co prawda udało nam się z nimi wygrać na wyjeździe, ale zagraliśmy wtedy naprawdę dobre zawody. Teraz zmierzymy się z nimi u nas, w Wejherowie i musimy być bardzo skuteczni, a także skupieni na tym, żeby nie popełniać błędów. Musimy przede wszystkim rzucać celnie, bronić szczelnie (śmiech). Oczywiście wierzę w moją drużynę i liczę na zdobycie kompletu punktów. „

Początek sobotnich zmagań w Wejherowie o godzinie osiemnastej.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)