Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po świątecznej przerwie, wracają ponownie na ligowe parkiety. Będzie to powrót z przytupem, bowiem do Grodu Wejhera zawita lider tabeli – KS Sokół Kościerzyna. Rywal żółto czerwonych w rozegranych dotychczas dziewiętnastu spotkaniach przegrał zaledwie raz, po serii rzutów karnych, dlatego dla podopiecznych Roberta Wicona będzie to niezwykle trudny mecz.

– ” Nasz przeciwnik to rywal z górnej półki, dotychczas niepokonany w regulaminowym czasie gry więc na pewno będą chcieli tą passę podtrzymać i wygrać to spotkanie. Jesienią przegraliśmy z nimi na wyjeździe w dość pechowych okolicznościach, choć mogliśmy to spotkanie wygrać, dlatego teraz będziemy chcieli wziąć rewanż i zdobyć na własnym terenie trzy punkty. Mecze z Sokołem są dla nas zawsze bardzo fajne i ciekawe. Rywale prezentują bardzo wysoki poziom oraz kulturę gry. Mają kilku bardzo doświadczonych graczy, bardzo dobrze potrafią bronić wyniku, dlatego wiemy, że czeka nas trudne zadanie. Martwi mnie to, że nie wiem ilu zawodników będę miał do dyspozycji w niedzielnych zawodach. Niestety na treningi przychodzi mało zawodników co wiąże się z tym, że nie możemy odbyć normalnej jednostki treningowej. Mamy bardzo dużo mikro urazów takich jak kciuki, czy dłonie. Część zawodników choruje czy ma swoje problemy osobiste. Szczerze mówiąc to miałem do dyspozycji około trzydzieści procent składu. Mam nadzieję, że to nie odbije się na niedzielnych zawodach i że moja drużyna powalczy w nich o zwycięstwo.” – dodaje szkoleniowiec wejherowian, Robert Wicon.

W rundzie jesiennej górą byli goście, którzy wygrali w Kościerzynie 29:28 (17:13), choć to żółto czerwoni mieli szansę w końcówce na zwycięstwo, dlatego zdaniem Konrada Rompy teraz jest czas na wzięcie rewanżu.

– „Nasza liga wygląda tak, że możemy wygrać z każdym przeciwnikiem. Z Sokołem też nam nieźle szło w poprzedniej rundzie i tylko pech sprawił, że przegraliśmy to spotkanie. Teraz mamy szansę zrewanżować się rywalom tylko musimy zagrać na bardzo dobrej skuteczności. Niestety przez chorobę nie mogłem w ubiegłym tygodniu uczestniczyć w treningach, ale teraz jestem w pełni gotowy, aby ciężko pracować z drużyną. Na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby odnieść zwycięstwo.”

Do niedzielnego meczu Tytanom zostały jeszcze dwie jednostki treningowe i jak twierdzi Alex Pałkowski będą oni na nich bardzo mocno pracować.

– „ Mamy bardzo mocne treningi, ale to dobrze bo musimy być bardzo dobrze przygotowani do niedzielnych zmagań. Kondycyjnie dajemy radę, choć trener Wicon nas nie oszczędza. Wydaje mi się, że do meczu z Sokołem będziemy gotowi i postaramy się pokazać kibicom z jak najlepszej strony. Trzeba będzie wykonać plan taktyczny nakreślony przez szkoleniowca i zagrać na swoim dobrym poziomie. Serdecznie zapraszamy naszych wspaniałych kibiców na mecz i do głośnego dopingowania naszej drużynie.”

Początek niedzielnych zmagań w Wejherowie o godzinie 17:00

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)