Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po nieco dłuższej przerwie, wracają ponownie na ligowe parkiety. Będzie to powrót z przytupem, bowiem żółto-czerwoni wybierają się do niepokonanej drużyny w tym sezonie – Sokoła Kościerzyna. Zdaniem szkoleniowca Tytanów – Roberta Wicona będzie to niezwykle trudny mecz.

– ” Nasz przeciwnik to rywal z górnej półki, dotychczas niepokonany w tym sezonie więc na pewno będą chcieli tą passę podtrzymać i wygrać ten mecz. W tym sezonie doszedł do nich solidny zawodnik – Dawid Przysiek, który wiele lat grał w ekstraklasie, trzon drużyny pozostał, także będą to ciężkie zawody. Myślę, że to oni będą pod większą presją bo będą faworytami tego spotkania, jednak my na pewno nie odpuścimy. My postaramy się przygotować na mecz jak najlepiej, jednak wiadomo, że dużo będzie zależało od nastawienia w głowie i chęci pokazania się z dobrej strony. W zeszłym roku przegraliśmy z nimi na wyjeździe w dość pechowych okolicznościach, choć mogliśmy to spotkanie wygrać, dlatego teraz będziemy chcieli zrobić wszystko aby zdobyć trzy punkty. W drużynie są mikro urazy, ale myślę, że nie powinno to wpłynąć na to kogo powołam do tego meczu. ”

W zeszłym sezonie górą byli goście, którzy minimalnie wygrali w Kościerzynie 29:28 (17:13), choć to żółto czerwoni mieli szansę w końcówce na zwycięstwo, dlatego zdaniem Konrada Rompy teraz wynik może być zupełnie inny.

– „Sokół jest ciężkim przeciwnikiem dla nas bo przecież w zeszłym sezonie walczyli w barażach o ligę centralną. Oczywiście uważam, że są oni – jak każdy inny zespół w naszym zasięgu i możemy z nimi wygrać. Musimy przede wszystkim zagrać skutecznie w ataku i bardzo dobrze w obronie, a wtedy o wynik będę spokojny. Ja mogę zapewnić, że dam z siebie sto procent w meczu.”

Do sobotniego meczu Tytanom zostały jeszcze dwie jednostki treningowe i jak twierdzi Norbert Wejher będą one bardzo mocno przepracowane.

– „ Mecze z Kościerzyną są zawsze trudne i na pewno trzeba będzie mocno się postarać, aby pokazać swoje na tym meczu. Myślę jednak, że uda nam się ich pokonać i zdobyć trzy punkty. Musimy zagrać drużynowo i dać z siebie wszystko, a także pokazać to nasze zgranie i atmosferę jaka panuję wśród zawodników ”

Początek sobotnich zmagań w Kościerzynie o godzinie 17:00

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)