Szczypiorniści Tytanów Wejherowo w najbliższą sobotę zagrają swój mecz na wyjeździe. Przeciwnikiem żółto-czerwonych będzie ekipa SKF KPR Sparta Oborniki. Rywale wejherowian w dotychczas rozegranych czterech meczach, wygrali dwa spotkania i tyle samo przegrali. Takim samym bilansem może pochwalić się również drużyna z grodu Wejhera. Sparta w ostatnim spotkaniu dość łatwo pokonała na wyjeździe Szczypiorniak Olsztyn 35:28 (20:15) i zapewne będzie chciała pójść za ciosem próbując wygrać spotkanie we własnej hali. Tytani również w ostatnim meczu pokonali silną ekipę MKS Grudziądz, dlatego sobotnie spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. W drużynie wejherowian w dalszym ciągu nie będzie mógł zagrać Radosław Sałata który zmaga się z kontuzją kostki.

Robert Wicon (trener Tytanów Wejherowo)

” Oborniki w tym meczu będą podbudowane bo mocno weszły w sezon. Ogólnie jest to bardzo fajna, silna drużyna która ma dobry rzut i świetną współpracę w zespole. Czeka nas ciężkie spotkanie bo jest to zespół który nie odpuszcza i rzuca bardzo dużo bramek. Liczę na to, że moi podopieczni podbudowani zwycięstwem z Grudziądzem zagrają bardzo dobre zawody przynajmniej na takim poziomie jak ostatnie piętnaście minut meczu z MKS. Żeby wygrać to spotkanie w zespole musi być bardzo dobra koncentracja, postawa w obronie i kontrataku oraz mądry atak pozycyjny. Na tym będziemy się skupiać na ostatnich treningach. Żałuję, że w dalszym ciągu nie mamy do dyspozycji Radosława Sałaty, ale musimy sobie poradzić i bez niego. Reszta zawodników jest gotowa do gry, dlatego oczekuję bardzo dobrej postawy podczas tego meczu. Niestety czeka nas długi i ciężki wyjazd do rywala, ale liczę, że moi zawodnicy zagrają w nim na sto procent swoich możliwości.”

Marcin Żyłowski

” Uważam, że zespół Sparty Oborniki będzie mniej wymagającym rywalem, niż nasi ostatni przeciwnicy z Grudziądza. Jest to zespół młodszy i mniej doświadczony niż nasza drużyna, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby to spotkanie wygrać. Oczywiście wiemy, że oni potrafią walczyć do ostatniej minuty, dlatego nie możemy się zdekoncentrować nawet na chwilę. Musimy przede wszystkim zagrać mocno w obronie, tak jak to miało miejsce w ostatnim meczu. Zagramy w tym meczu na dwieście procent – to mogę obiecać. „

Oskar Szafrański

” Nasz najbliższy rywal jest bardzo silną drużyną, która pokazała w tym sezonie, szczególnie na własnym terenie, że ciężko się z nimi rywalizuje. Trzeba będzie na pewno na nich uważać, ale jeśli wyjdziemy tak zmotywowani jak w drugiej części meczu z Grudziądzem to na pewno nam się uda. Myślę, że to ostatnie zwycięstwo podniosło nas na duchu i pokazało, że potrafimy wygrywać mimo straty siedmiu bramek. Liczę na zwycięstwo i trzy punkty dla naszej drużyny. Na wyjeździe jeszcze w tym sezonie nie wygraliśmy dlatego będzie to doskonała okazja do przełamania. Żeby wygrać to spotkanie to musimy przede wszystkim zagrać bardzo dobrze w obronie i zadbać o to żeby nie powtórzyła się taka sytuacja jak w pierwszej połowie z Grudziądzem. „

Początek sobotniego starcia w Obornikach o godzinie 16.00

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)