Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po dwutygodniowej przerwie wracają ponownie na ligowe parkiety. Tym razem żółto-czerwoni we własnej hali zmierzą się z silną drużyną PGE KPR Gryfino. Zdaniem szkoleniowca Tytanów – Roberta Wicona będzie to niezwykle trudny mecz:

– „Drużyna z Gryfina jest silnym zespołem, ale my zamierzamy grać swoją piłkę. Oczywiście będziemy mieli założenia typowo pod rywala o których nie chcę teraz mówić. W każdym meczu staramy się coś nowego zaprezentować i wprowadzić jakieś nowinki do naszej gry, dlatego pewnie zagramy inaczej niż spodziewa się rywal. Oczywiście liczę na nasze zwycięstwo bo jak wspominałem wcześniej, nie wyobrażam sobie porażki na własnym terenie. Zdaję sobie sprawę, że przeciwnik jest bardzo wymagający, ale musimy wyjść tak skoncentrowani, żebyśmy popełnili jak najmniej błędów. Kadra jest gotowa na sobotnie zawody. Co prawda kilku graczy narzeka na mikro urazy, ale do meczu powinno być już wszystko dobrze. W dalszym ciągu kontuzjowany jest Radosław Sałata który już w tym roku nie wystąpi w żadnym meczu. Reszta zespołu jest zdrowa i tym samym liczę na dobry występ mojej drużyny.”

Sobotnie spotkanie będzie, dla wejherowian zarazem ostatnim w tym roku we własnej hali, dlatego jak mówi Fabian Bach, zespół będzie chciał za wszelką cenę zdobyć trzy punkty.

– „ Do meczu z Gryfinem podchodzimy jak do każdego rywala. Będziemy walczyć o zwycięstwo i nie odpuścimy. Musimy się skupić na treningach i ciężko pracować, aby być dobrze przygotowanym. Żeby myśleć o wygranej to na pewno musimy zagrać bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku. ”

Mecze z udziałem obydwu drużyn zawsze dostarczały sporo emocji, dlatego zdaniem Szymona Cholchy żeby odnieść zwycięstwo, potrzebna będzie maksymalna koncentracja.

– „ Jest to bardzo wymagający rywal, z którym zawsze nam się ciężko gra. Niby jest to przeciwnik z daleka, ale dla mnie gra z nimi to jak derbowy pojedynek. Emocje będą gwarantowane, bo nie da się z nimi łatwo wygrać. W tym sezonie co prawda grają w kratkę, ale ostatnio notują spory progres w swojej grze. Chcielibyśmy wygrać z nimi najlepiej wysoko, żeby pokazać jak silną i zgraną drużyną obecnie jesteśmy, ale zobaczymy jak wyjdzie. Na pewno zagramy w tym meczu na maksimum swoich umiejętności.”

Drużyna z Gryfina, w pięciu rozegranych spotkaniach, wygrała dwukrotnie, Tytani mają na koncie jedno zwycięstwo więcej. W tabeli obydwa zespoły sąsiadują ze sobą. Wejherowianie zajmują piątą pozycję, zespół z Gryfina plasuje się oczko niżej.

Początek spotkania w Wejherowie o godzinie 17.00.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)