Szczypiorniści Tytanów Wejherowo w najbliższą sobotę wystąpią po raz ostatni w tym roku na ligowych parkietach. Żółto-czerwoni na wyjeździe zmierzą się z zespołem Szczypiorniaka Olsztyn. Rywale w tym sezonie nie wygrali dotąd żadnego spotkania, dlatego w tym meczu będą z pewnością chcieli przełamać swoją złą passę. Wie o tym trener wejherowian – Robert Wicon, który na pewno nie będzie lekceważył rywala:

– „Rywale na pewno będą chcieli dobrze zaprezentować się przed swoją publicznością i z pewnością będą walczyć o zwycięstwo. Jest to drużyna która ma dobrych technicznie zawodników, grają wyrównane spotkania tylko gdzieś tam coś u nich zawodzi. My musimy być bardzo skupieni, żeby rywale nie rozwinęli skrzydeł. Ja chciałbym żebyśmy już od pierwszych minut byli skoncentrowani, a nie grali taki wesoły handball czyli grę podwórkową. Nie może być tak, że my rozkręcamy się dopiero pod koniec pierwszej połowy czy na początku drugiej. Musimy już od pierwszej minuty grać to co sobie założymy. Nad tym będziemy pracować i mam nadzieję, że zobaczymy to już w meczu z Olsztynem. Szczypiorniak na pewno nam nie odpuści, zatem szykują się bardzo ciekawe zawody. Jeżeli chodzi o skład to zagramy podobnie jak w ostatnim meczu, bo zwycięskiego składu się nie zmienia.”

Choć to Tytani będą faworytem spotkania, Maksymilian Sałata stara się nie lekceważyć rywali:

– „Każdy mecz jest ciężki, to jest pierwsza liga i zespół Szczypiorniaka nie dostał się tutaj przypadkowo. My musimy robić swoje i walczyć od pierwszej minuty, żeby nie było powtórki z poprzednich pierwszych połów. Będziemy chcieli pokazać od razu naszą siłę. Bo jesteśmy mocną drużyną. W zasadzie wszystkie aspekty gry są naszą mocną stroną dlatego będziemy walczyli od początku, aż do końca. Musimy bardzo mocno skupić się na obronie, a atak będzie sam wychodził.”

Zespół Tytanów Wejherowo w sześciu rozegranych spotkaniach, wygrał dotychczas cztery i zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze. Szczypiorniak wszystkie mecze przegrał i z sześcioma porażkami zamyka ligową tabelę.

Początek sobotnich zmagań w Olsztynie o godzinie 17:30

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)