Piłkarzom ręcznym Tytanów Wejherowo nie dane będzie długo świętować przerwy świąteczno – noworocznej, bowiem w najbliższą środę w meczu towarzyskim zmierzą się z reprezentacją Maroka.

Ta wiadomość długo była trzymana w tajemnicy ponieważ do realizacji takiego wydarzenia potrzeba było wielu rozmów i ustaleń pomiędzy klubem z Wejherowa, a reprezentacją Maroka. Ostatecznie rozmowy zakończyły się sukcesem i reprezentacja z Afryki finalnie zmierzy się towarzysko z wejherowskimi Tytanami. Środowe wydarzenie jest bez wątpienia bardzo ważne dla klubu z Wejherowa, bowiem z tak klasowym rywalem, żółto – czerwoni dotychczas nie mieli okazji się zmierzyć.

Robert Wicon (trener Tytanów Wejherowo)

„Jesteśmy szczęśliwi, że nasz klub może wziąć udział w tak pięknym wydarzeniu i promować piłkę ręczną na światowym poziomie. Ze swej strony mogę obiecać, że damy z siebie wszystko i zagramy na maksimum swoich możliwości, bo wiem z jakim rywalem przyjdzie nam się zmierzyć. Dotychczas nie mieliśmy okazji grać z tak klasowym przeciwnikiem dlatego jestem pewien, że moi podopieczni będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście wiemy, że trochę ten mecz wyszedł nam niespodziewanie więc nie ukrywam, że specjalnie się do niego nie przygotowaliśmy, ale jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie to rywale nie będą mieli z nami łatwej przeprawy. Na pewno będzie to wielkie święto piłki ręcznej w Wejherowie.”

To, że Maroko jest bardzo silną drużyną niech świadczy fakt, że jest to uczestnik przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce ręcznej które odbędą się w Polsce oraz Szwecji. Drużyna Maroka zajęła też w tym roku trzecie miejsce w Mistrzostwach Afryki pokonując silną drużynę Tunezji 28:24 (14:12)