Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo będą mieli w weekend sporo okazji, aby skutecznie sprawdzić swój poziom przygotowania do nadchodzącego sezonu. W piątek na wejherowskiej hali, w meczu charytatywnym zmierzą się ze starszymi zawodnikami którzy wcześniej występowali w szeregach żółto – czerwonych. W sobotę natomiast będą gospodarzami turnieju w którym oprócz nich wystąpią drużyny UKS Jedynka Kodo Morąg oraz KPR Auto Inwest Żukowo. Dla trenera wejherowian – Roberta Wicona – będzie to doskonała okazja do sprawdzenia możliwości drużyny:

” Taki turniej jest nam bardzo potrzebny z racji tego, że mamy mało grania, a chcemy dobrze wejść w sezon. Runda jesienna zakończyła się bardzo wcześnie, a od tego momentu zagraliśmy sparingowo tylko z reprezentacją Maroka. Oczywiście był to dla nas niezwykle ważny mecz pod różnymi aspektami, ale potrzebujemy dużo więcej sparingów. Sobotni turniej zapowiada się dla nas bardzo ciekawie, bowiem obydwie drużyny są silne i zapewne czekają nas ciekawe starcia. Chciałbym również poprzez ten turniej i kolejny, zobaczyć i sprawdzić na jakim poziomie są moi zawodnicy. To będzie też dla nich test któremu mogę bardziej zaufać i dać więcej minut gry w meczach ligowych, a któremu mniej. Mamy dość szeroką kadrę dlatego liczę na dobry występ wszystkich moich podopiecznych. Będę też bacznie obserwował grę młodszych zawodników bo liczę na to, że pokażą się z tak dobrej strony, iż w niedługim czasie będą mogli zagrać jako podstawowi gracze w zespole. Mecze te pozwolą nam również przećwiczyć swoje taktyki, bo mamy ich tak dużo, że zobaczymy które wychodzą nam dobrze, a które trzeba będzie jeszcze poprawić.

Szczegółowy terminarz wygląda następująco:

11.00 -12.15 Tytani Wejherowo – UKS Jedynka Kodo Morąg

12.30-13.45 UKS Jedynka Kodo Morąg – KPR Autoinwest Żukowo

14.00-15.15 Tytani Wejherowo – KPR Autoinwest Żukowo

Ok godz. 15.15 Zakończenie turnieju

W piątek natomiast od godziny 16.00 zacznie się charytatywne granie dla chorego Leosia. Dzielny dwulatek urodził się z mikrocją i artezją. Aby mógł słyszeć i prawidłowo się rozwijać, potrzebuje operacji w USA. Jej koszty niestety są bardzo duże i dlatego podczas imprezy będzie można wesprzeć finansowo leczenie Leosia, do czego gorąco zachęcamy. Program charytatywnego grania przedstawia się następująco:

16.00 – Mecz Juniorek oraz Seniorek II ligi przeciwko damskiej drużynie z samochodówki

17.00 – Mecz juniorów przeciwko męskiej drużynie z samochodówki.

18.30 – Mecz seniorów I ligi przeciwko trenerom i „starej drużynie Tytanów”

Serdecznie zapraszamy na naszą halę w piątek i sobotę.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)