W najbliższą sobotę żółto – czerwoni zagrają na własnym parkiecie z silną ekipą Sokoła Kościerzyny.

Robert Wicon (trener Tytanów Wejherowo)

Sokół jest drużyną z doświadczeniem, grają ten swój system nad którym pracują, dlatego jeśli dobrze zagramy w obronie to mamy szansę z nimi powalczyć i pobiegać kondycyjnie. Liczę, że każdy da z siebie przysłowiowego maksa i nie będzie się oszczędzał się na boisku. Musimy przede wszystkim poukładać sobie w głowach ten mecz i wyjść do niego w pełni skoncentrowani, szczególnie jeśli chodzi o rzuty. Sytuacji bramkowych mamy mnóstwo, są one wypracowywane podczas meczu, a mimo wszystko marnujemy je nie zdobywając bramek. Poprawić musimy również koncentrację w obronie i jeśli bramkarz już wybroni rzut, to moi gracze powinni takie piłki zbierać, a nie pozwalać rywalom na dobitki. Jeśli chodzi o kadrę to mam nadzieję, że będę miał wszystkich graczy do dyspozycji, bo niektórzy zawodnicy narzekali na choroby grypowe, ale to się okaże w sobotę”.

Sobotni rywale wejherowian zajmują obecnie drugie miejsce w lidze, ale od pierwszej drużyny ( Jeziorak Iława ) rozegrali trzy mecze mniej. W jednastu spotkaniach goście przegrali zaledwie raz, wygrywając dziesięciokrotnie.

Jakub Pohnke (Tytani Wejherowo)

Sokół Kościerzyna jest bardzo skuteczną drużyną, która potrafi grać drugą linią. Wiemy, że potrafią grać bardzo zespołowo i będzie trzeba na to zwrócić uwagę podczas meczu. Naszym punktem wyjścia będzie bardzo dobra gra w obronie i stosowanie się do zagrywek taktycznych trenera oraz współpraca całego zespołu. Oczywiście wyjdziemy do tego spotkania z nastawieniem na odniesienie zwycięstwa.

W rundzie jesiennej szczypiorniści Tytanów Wejherowo ulegli Sokołowi 31:35 dlatego sobotnie spotkanie będzie doskonałą okazją do wzięcia rewanżu.

Norbert Wejher (Tytani Wejherowo)

Jeśli zagramy tak jak z Usarem i poprawimy jeszcze mocniej grę w obronie to wygramy ten mecz. Szkoda, że w pierwszym meczu z Kościerzyną ten mecz nie wyszedł nam, ale teraz będzie doskonała szansa na rewanż z naszej strony. Ciężko przygotowujemy się na treningach, żeby wyeliminować nasze błędy szczególnie w obronie bo z takim przeciwnikiem jak Sokół nie mogą one się nam zdarzyć. Jak wiemy jest to jedna z najlepszych drużyn w naszej lidze i wiemy jak trudne spotkanie nas czeka„.

Początek sobotniego spotkania w Wejherowie o godzinie 18.00