Mecz Tytanów Wejherowo z Sokołem Kościerzyna miał być dla żółto – czerwonych rewanżem za porażkę 31:35 w Kościerzynie, jakiej zaznali w rundzie jesiennej. Niestety świetnie tego dnia dysponowani goście nie pozwolili wejherowianom na wiele i odnieśli cenne zwycięstwo 41:35 (22:20)

Pierwsze minuty meczu to wyrównana gra obydwu drużyn. Tytani zagrali bardzo skoncentrowani i w dziewiątej minucie nawet prowadzili dwiema bramkami (7:5) Na nieszczęście wejherowian, goście również zagrali mocno skupieni i na każdą kolejną bramkę, odpowiadali skutecznym rzutem. Do końca pierwszej połowy gra obydwu zespołów była wyrównana, choć w ostatnich minutach pierwszej części to goście skutecznymi kontratakami doprowadzili do dwu bramkowej przewagi (22:20). W drugiej połowie goście postawili jeszcze trudniejsze warunki w obronie oraz dalej bardzo skutecznie rzucali. W czterdziestej piątej minucie goście prowadzili już (32:26). Do końca spotkania obraz nie uległ zmianie, a Sokół Kościerzyna wygrał ostatecznie 41:35. W przerwie spotkania zostały zaprezentowane drużyny młodzieżowe Tytanów oraz wręczone zostały nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników.

Wejherowianie wystąpili w składzie: Nowosad (1), Żyłowski – Sałata (7), Wejher (6), Warmbier (6), Bartoś (5), Jurkiewicz (3), Koss (3), Bury (2), Pohnke (1), Rompa (1), Wicki, Bach, Przymanowski, Pałkowski

Robert Wicon ( trener Tytanów Wejherowo )

” Na wstępie chciałbym pogratulować zespołowi z Kościerzyny. Moim zdaniem zagrali fenomenalne zawody. Nie wiem czy grają zawsze tak dobrze w lidze jak dzisiaj bo ich skuteczność rzutowa była na nieziemskim poziomie. Powiedziałem moim chłopakom w szatni, że pierwszy raz muszę przyznać, że drużyna przeciwna była lepsza i przy takiej ich skuteczności nie było szans na pokonanie rywala. Mieli oczywiście w meczu może dwa lub trzy rzuty gorsze, ale to już przy prowadzeniu ośmioma bramkami. Takie rzeczy się zdarzają, nie mniej jednak w całym meczu byli po prostu lepsi. Nasi bramkarze tylko mogli wyjmować piłki z bramki. Taktyka rywali siedmiu na sześciu też wyszła im genialnie, głównie ze względu na skutecznych zawodników. My w obronie lekko się pogubiliśmy jeśli chodzi o ich obrotowego czy skrzydłowych. Ogólnie pozytywnie oceniam grę swojego zespołu, jednak przy tak dysponowanych rywalach, nie mieliśmy szans na zwycięstwo”.

Tomasz Bury ( Tytani Wejherowo )

” Drużyna z Kościerzyny była dzisiaj niezwykle skuteczna. Pomylili się może pięć razy w całym meczu co przy graniu taktyką siedmiu na sześciu pozwoliło im spokojnie wygrać. Na prawdę widać, że pracowali nad tym na treningach i dobrze się przygotowali do tej taktyki. Potwierdzam słowa trenera Wicona, że byli od nas lepsi. Ja mogę obiecać, że w kolejnym meczu będziemy silniejsi i to my będziemy cieszyć się ze zwycięstwa”.

Maciej Reichel ( trener KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna )

” Przede wszystkim chciałbym podziękować za bardzo fajny mecz. Spotkania między nami od dawna są twarde, mocne i nigdy nie wiadomo kto te mecze wygra. Dzisiaj nam się to udało zdobywając większą ilość bramek. Mieliśmy jakąś tam swoją taktykę na to spotkanie i po wyniku widać, że się to udało. Od tego sezonu wprowadzamy taktykę grania siedmiu na sześciu, trenujemy to i w tym meczu przyniosło efekty”.

Adam Lisiewicz ( KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna )

” Przed meczem wiedzieliśmy, że teren w Wejherowie jest bardzo ciężki, nie będzie nam się łatwo grało i że będzie to dla nas trudne spotkanie. Wiedzieliśmy, że trzeba będzie się skoncentrować. Uważam, że bardzo fajnie graliśmy przez całe spotkanie, konsekwentnie realizowaliśmy taktykę. To poskutkowało, że wygraliśmy wysoko na podkreślam, trudnym terenie”.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)