Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo w ostatnich trzech meczach przegrali trzykrotnie, dlatego w najbliższą sobotę będzie doskonała okazja, aby poprawić swój bilans punktowy. Do Wejherowa przyjeżdża bowiem drużyna Sparty Oborniki i zdaniem szkoleniowca Tytanów – Roberta Wicona ten mecz trzeba po prostu wygrać:

– „Zespół z Obornik to drużyna która preferuje bardziej mecze u siebie niż na wyjazdach także musimy zrobić wszystko, aby już w tym meczu powrócić na drogę zwycięstw. Oczywiście Sparta ma bardzo dobrze wyszkolonych technicznie zawodników, potrafi też grać zespołowo i kombinacyjnie dlatego nie będzie to dla nas łatwy mecz. Rywale nie zwykli wysoko przegrywać więc na pewno będą chcieli się dobrze pokazać w Wejherowie. Naszym zadaniem jest im w tym przeszkodzić i zrobimy wszystko żeby trzy punkty zostały u nas. Musimy zagrać swoje, skupić się i zagrać skoncentrowani. Zostało nam pięć spotkań do końca sezonu i wszystkie musimy potraktować bardzo poważnie”.

W ostatnich trzech meczach, żółto-czerwoni tracili po czterdzieści bramek w meczu, a zdaniem Szymona Cholchy jest to zdecydowanie za dużo.

– „ Ostatnie nasze mecze nie wyglądały za dobrze, jeżeli chodzi o defensywę. Traciliśmy zdecydowanie za dużo bramek i to musi się zmienić. Nasz najbliższy rywal jest również wymagający dlatego musimy w pełni się skupić i wyjść na boisko w pełni skoncentrowani. W tej lidze nie ma słabych zespołów więc czeka nas kolejny ciężki mecz. Oczywiście bardzo chcemy go wygrać i zrobimy co w naszej mocy aby tak się stało. ”

W meczu z Grudziądzem nie mógł wystąpić Michał Przymanowski, ale w najbliższą sobotę będzie mógł już zagrać i zapowiada walkę o trzy punkty.

– „ Będziemy bardzo chcieli wygrać to spotkanie, a żeby to się stało to musimy zagrać skutecznie w ataku i mocno skupić się na grze obronnej. Nie możemy tracić po raz kolejny po czterdzieści bramek, jest to o wiele za dużo, dlatego będziemy pracować nad poprawą tego aspektu gry.”

Drużyna z Obornik, w trzynastu rozegranych spotkaniach, wygrała cztery razy i zajmuje ósme miejsce. Tytani odnieśli siedem zwycięstw i plasują się na szóstym miejscu w ligowej tabeli.

Początek spotkania w Wejherowie o godzinie 18.00.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)