Pierwszy kwietnia to ważna data w dziejach Tytanów Wejherowo, bowiem tego dnia w 2010 roku powstał klub piłki ręcznej w Wejherowie. Wczoraj w dniu urodzin, żółto – czerwoni podejmowali drużynę SKF KPR Spartę Oborniki i wygrywając z nią 34:27 (17:13) sprawili kibicom oraz sobie piękny prezent urodzinowy.

Goście którzy przyjechali w mniej liczebnym składzie (dziewięciu zawodników) na boisku prezentowali się całkiem nieźle. Do dwudziestej minuty Sparta nie pozwalała wejherowianom na stworzenie realnej przewagi i dzięki temu na tablicy widniał remis (9:9). W końcówce pierwszej połowy podopieczni Roberta Wicona uszczelnili swoją obronę, a skuteczne rzuty na bramki zamieniał Tomasz Bartoś. W efekcie tego Tytani do szatni schodzili prowadząc czterema bramkami (17:13). W drugiej części meczu, piłkarze z grodu Wejhera nie pozwalali rywalom na wiele, powiększając nawet przewagę do dziesięciu bramek (29:19). Ostatecznie żółto – czerwoni wygrali cały mecz z wynikiem 34:27. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu, Tytani awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli.

Wejherowianie wystąpili w składzie: Nowosad, Cholcha, Żyłowski – Bartoś (10), Warmbier (9), Jurkiewicz (4), Wejher (4), Koss (2), Przymanowski (1), Pohnke (1), Wicon (1), Bury (1), Rompa (1), Wicki

Robert Wicon ( trener Tytanów Wejherowo )

” Gratuluję zespołowi Sparty za fajne zawody. Zespół gości postawił się mocno, grali bardzo mądrze, oszczędzali siły w kontrataku na grę pozycyjną i dużo biegali do obrony. Myślę, że gdyby nie tak okrojony skład to zagrali by dużo lepiej. Ja dałem pograć praktycznie wszystkim zawodnikom, zadebiutował też mój syn Jakub Wicon który na co dzień gra w juniorze młodszym, także myślę, że wszyscy byli zadowoleni. Ogólnie jestem zadowolony z postawy moich zawodników, chociaż znowu przy dużej przewadze, chcieli ją jeszcze bardziej powiększyć nie grając tego co mieli założone przed meczem. No, ale to nie ma co się dziwić, taki jest sport i niech też się cieszą tą piłką. Fajnie, że gra przebiegała w duchu fair play i była tylko jedna kara w całym spotkaniu. Cieszę się, że kibice zawsze nam dopingują nie ważne z kim gramy, bo to jest bardzo ważne dla nas. Kibice też odśpiewali nam hucznie sto lat na urodziny klubu co było bardzo miłe. Ukłony przede wszystkim dla prezesa Remigiusza Sałaty który jest tutaj głową i robi wszystko co może żeby ten klub funkcjonował jak najlepiej i rozwijał się w kierunku młodzieżowym. W tej chwili jeśli chodzi o młodzież to jesteśmy największym klubem na pomorzu jeżeli chodzi o różnego rodzaju rozgrywki młodzieżowe. Osobiście życzę klubowi co najmniej kolejnych takich trzynastu lat a myślę, że centralna liga i może nawet ekstraklasa zagości w Wejherowie.

Jacek Okpisz ( trener Sparta Oborniki )

„Zasłużone zwycięstwo gości. Można powiedzieć, że w każdym elemencie gry byli od nas lepsi. My przyjechaliśmy w okrojonym składzie co pewnie trochę by zmieniło obraz gry, ale miejsca w tabeli pokazują kto gdzie jest obecnie. Jestem zadowolony z postawy zespołu który ambitnie zagrał mimo osłabień. Dodatkowo jeszcze jeden z naszych rezerwowych załapał kontuzję i nie mógł później zagrać. Z pewnych elementów jestem zadowolony, z pewnych nie, ale pewnie i tak by to nie zmieniło wyniku. Gratuluję gospodarzom zwycięstwa i tak wspaniałej publiczności która pomaga w meczach. Wejherowo zasługuję na ligę w której jest, a jeśli budżet się powiększy to pewnie zagrają w wyższej lidze, bo atmosfera to jest wspaniała”.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)