Szczypiorniści Tytanów Wejherowo, w najbliższą sobotę we własnej hali rywalizować będą z ostatnim zespołem w lidze – Szczypiorniakiem Olsztyn. Dla zespołu z Olsztyna, mecz z Tytanami będzie ostatnim w tym sezonie, a jako, że nie zaznali jeszcze smaku zwycięstwa to z pewnością będą chcieli przełamać swoją złą passę. Wie o tym trener wejherowian – Robert Wicon, który na pewno nie będzie lekceważył rywala:

– „ Jest to ostatni mecz Szczypiorniaka i faktem jest, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli, nie mniej jednak nie uważam ich za najsłabszy zespół w lidze. Mieli swoje problemy z którymi musieli się uporać i dlatego tak pewnie ułożył im się sezon. Nasza liga jest tak wyrównana, że każdy z każdym może wygrać, dlatego absolutnie nie lekceważymy rywali. W Olsztynie kiedy z nimi graliśmy to wcale nie mieliśmy lekkiej przeprawy. Wygraliśmy dwiema bramkami, choć do przerwy przegrywaliśmy jedną, dlatego wiem na co stać będzie zespół gości. Musimy przede wszystkim być w pełni skoncentrowani i zagrać swoje. Mam nadzieję, że będę miał pełen skład który zagra na takim zaangażowaniu, jak to miało miejsce w meczu z Gryfinem. Każdy wtedy wykonywał bardzo dobrze zadania które były mu powierzone i mam nadzieję na powtórkę w meczu z Olsztynem. Liczę na to, że rywal przyjedzie w pełnym składzie i zagramy wspólnie bardzo dobre zawody ”.

Choć to Tytani będą faworytem spotkania, Jakub Wicon stara się nie popadać w hura optymizm:

– „Myślę, że będzie to mecz walki, bo rywale nie będą chcieli odpuszczać w ostatnim swoim meczu w tym sezonie. My trenujemy ciężko zarówno obronę jak i akcje w ataku także jestem dobrej myśli jeżeli chodzi o wynik. Będziemy chcieli przez cały mecz zagrać w pełni skupieni, żeby czasem nie musieć gonić wyniku. Cieszę się, że trener wpuszcza mnie co raz częściej w meczach, że mam możliwość nabierać doświadczenia. Nie ukrywam, że czuję się już swobodnie na parkiecie, stresu nie ma także jestem dobrej myśli”.

W dniu meczu swoje urodziny obchodzić będzie skrzydłowy – Oskar Szafrański który w prezencie życzyłby sobie bardzo dobrej gry i zwycięstwa zespołu:

– „Chcemy wypaść jak najlepiej. Będziemy starać się zagrać dobrze drużynowo, szczególnie w obronie bo w ostatnich meczach gdzieś tam nam to nie wychodziło. Jestem dobrej myśli, że w meczu z Olsztynem pokażemy naszą siłę, a kibicom mogę obiecać, że zrobimy wszystko żeby z tego meczu wyjść zwycięsko. Jest to rywal w naszym zasięgu, dlatego musimy zdobyć trzy punkty. Jako, że tego dnia obchodzę swoje urodziny to mam nadzieję na dobry występ, przynajmniej na takim poziomie jak w ostatnim spotkaniu z Gryfinem”.

Obecnie zespół Tytanów Wejherowo zajmuje czwarte miejsce w lidze. Szczypiorniak Olsztyn zajmuje ostatnią dziesiątą lokatę.

Początek sobotnich zmagań w Wejherowie o godzinie 18:00

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)