Szczypiorniści Tytanów Wejherowo, mają szansę na zajęcie trzeciego miejsca w lidze. Warunek – muszą wygrać swoje dwa ostatnie mecze i liczyć na potknięcie się drużyny z Iławy. W najbliższą sobotę, podopieczni Roberta Wicona udają się do Kwidzyna gdzie zmierzą się z drużyną SMS ZPRP.

” Było by dobrze wygrać w Kwidzynie bo to przybliżyło by nas do zdobycia trzeciego miejsca w tym sezonie, ale zobaczymy jak to się potoczy. Jeżeli zachowamy serię zwycięstw, a było by miło, to w ostatnim spotkaniu z Koszalinem może być ciekawie. Na razie mamy pewne już czwarte miejsce w lidze i walczymy o oczko wyżej. Jeżeli chodzi o drużynę z Kwidzyna, to jest to młody zespół który meczem z nami zakończy sezon więc pewnie chłopaki będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Kluby takie jak SMS nie awansują i nie spadają z ligi więc zawsze na koniec rozgrywek chcą pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego uczulam moich zawodników, że będzie to niezwykle trudne spotkanie, a wszystko będzie zależeć od naszej koncentracji. Musimy podejść świadomie do meczu, taktycznych rozwiązań zarówno w obronie jak i w ataku. Musimy grać bardzo dobrze w kontrze i w ataku pozycyjnym zachować spokój oraz ciąg do bramki. Tego do końca nie było w ostatnim spotkaniu, a nie może się taka sytuacja powtórzyć. Jeżeli chodzi o kadrę to do końca sezonu nie zagra już Michał Przymanowski, tak więc będzie to osłabienie dla drużyny. Oczywiście jedziemy do Kwidzyna walczyć o trzy punkty i mam nadzieję, że to my wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko”. – dodaje Robert Wicon.

SMS Kwidzyn w sobotę zagra ostatnie spotkanie w lidze. W dotychczasowych siedemnastu rozegranych spotkaniach siedem razy wygrywał, a dziesięciokrotnie przegrywał. W lidze zajmuje obecnie siódme miejsce. Zdaniem kapitana żółto – czerwonych – Przemysława Warmbiera, to spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych:

” Ten mecz będzie rozgrywany trochę o nie naturalnej porze – bo o godzinie 12.00, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy aby ten mecz wygrać. Drużyna SMS Kwidzyn to silny rywal. Z meczu na mecz grają co raz lepiej i z pewnością nie odpuszczą nam ostatniego ich meczu w sezonie. Wiemy, że rywale bardzo dużo bramek zdobywają, ale też i tracą dlatego będziemy chcieli rzucić o tą jedną bramkę więcej od nich. Będziemy musieli zagrać solidnie w obronie. Wiemy, że przeciwnicy są silni fizycznie, ale to my musimy pokazać nasz pazur w tym meczu i zagrać konsekwentnie z założoną taktyką. Musimy też uważać na przestoje w grze i tego będziemy pilnować”.

Początek sobotniego spotkania w Kwidzynie, o godzinie 12:00.