Tytani w najbliższą sobotę zainaugurują kolejny ligowy sezon w pierwszej lidze. Przeciwnikiem ich będzie beniaminek ligi, zespół AZS UKW Bydgoszcz. Rywale to akademicki zespół dlatego nie do końca będzie wiadomo w jakim składzie przyjadą do Grodu Wejhera i w jakim ustawieniu wystąpią. Trener żółto – czerwonych, Robert Wicon zapowiedział natomiast, że jego drużyna nie ma zamiaru oglądać się na rywali i chce zagrać jak najlepiej:

” Zespół gości na pewno będzie chciał pokazać się z bardzo dobrej strony. Wiadomo, że zespoły które są beniaminkami będą mocno zmotywowane, aby jak najlepiej wypaść w bieżących rozgrywkach. Bydgoszczanie wiedzą, że nasza hala jest „gorąca”, wypełniona po brzegi, dlatego pewnie to ich jeszcze bardziej zmotywuje do dobrej gry. My tak naprawdę jesteśmy jeszcze cały czas w etapie przygotowań. Bardzo późno zaczęliśmy ten etap, a dodatkowo jest problem z frekwencją na treningach. Ogólnie po grach sparingowych, jestem zadowolony, ale jak wspominam, brakuje nam jeszcze ogrania i treningów – szczególnie rzutowych. Niestety do końca września nie będę mógł skorzystać z Radosława Sałaty, który będzie nieobecny z powodu spraw prywatnych, także to będzie duże osłabienie dla zespołu. Reszta drużyny będzie musiała pokazać się z dobrej strony i mam nadzieję wypełni lukę podczas absencji Radka. Jestem ogólnie dobrej myśli, mecz zaczynamy u siebie, a więc będzie to podwójna motywacja dla drużyny, żeby nie zawieść kibiców i udanie rozpocząć rozgrywki ligowe”.

Początek spotkania w Wejherowie o godzinie 18.00. Warto dodać, że podczas spotkania będzie można nabyć karty klubu kibica Tytanów do których gorąco zachęcamy. Wstęp na sobotnie zawody – jak zawsze darmowy.

Rzecznik prasowy Tytanów Wejherowo

Dariusz Jankowski