Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, w ubiegłym tygodniu imponująco rozprawili się z drużyną AZS UKW Bydgoszcz wygrywając z nimi 47:32. Tym razem, również w Wejherowie, podejmować będą zespół Szczypiorniaka Olsztyn. Pierwotnie miał to być mecz wyjazdowy dla żółto – czerwonych, jednak goście poprosili wejherowian, żeby zamienić się, w tej kolejce, rolą gospodarza z powodu remontu swojej hali. Zatem w najbliższą sobotę ponownie czekają nas sportowe emocje w Grodzie Wejhera.

Robert Wicon (trener Tytanów Wejherowo)

„Szczypiorniak Olsztyn to solidna drużyna z którą już wielokrotnie przyszło nam się zmierzyć. Nigdy nie wiadomo w jakiej dyspozycji będą danego dnia, dlatego staram się uczulić moich graczy, aby byli w pełni skoncentrowani do tego starcia. Liczę, że będę miał większą ilość graczy do dyspozycji niż ostatnio ( 12 – przyp. red.) i to my narzucimy swój styl gry rywalom. Przygotowujemy się solidnie do tego spotkania, dlatego oczywiście liczę na zwycięstwo mojej drużyny”.

Norbert Wejher (Tytani Wejherowo)

„Szczypiorniak jest rywalem w naszym zasięgu i to my powinniśmy ten mecz wygrać, ale jak wiadomo mecze z góry wygrane są zazwyczaj najtrudniejsze do wygrania, bowiem jest element odpuszczenia. Nie chcemy do tego dopuścić, dlatego musimy mocno się skupić, zagrać bardzo konsekwentnie tak jak to było z Bydgoszczą, a nawet musimy zagrać jeszcze lepiej w ataku i w obronie niż miało to miejsce ostatnio. Mam oczywiście nadzieję, że będzie to dla nas mecz wygrany i że podtrzymam passę zdobycia takiej ilości bramek jak w poprzednim meczu. Oczywiście na pierwszym miejscu zawsze będę stawiał dobro drużyny, a nie indywidualne osiągnięcia”.

Początek spotkania w Wejherowie o godzinie 18.00

Dariusz Jankowski (Rzecznik prasowy KS Tytani Wejherowo)