Piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo, po trzytygodniowej przerwie, wracają ponownie na ligowe parkiety. Tym razem wejherowianie, we własnej hali zmierzą się z silną drużyną SKF KPR Sparta Oborniki. Dla szkoleniowca Tytanów – Roberta Wicona liczy się tylko zwycięstwo:

– „Ostatnie tygodnie spędziliśmy na przygotowaniach fizycznych. Cieszę się, bo była dobra frekwencja na treningach i plan został zrealizowany. W spotkaniu z Obornikami powinienem mieć do dyspozycji pełen skład, także jestem optymistycznie nastawiony do zawodów. Nasz sobotni rywal jest silną drużyną która potrafi wygrywać z każdym zespołem. W ostatniej kolejce wygrali z Morągiem, z którym myśmy przegrali jedną bramką, dlatego w naszej lidze nie ma słabych zespołów i do każdego należy przygotować się solidnie. Oczywiście to, że podchodzimy do rywala z szacunkiem nie zmienia faktu, iż będziemy chcieli wygrać to spotkanie. Nie mogą powtórzyć się mecze jak ten z SMS-em, bo nie zamierzamy i nie chcemy przegrywać na własnym terenie. Uczulam przed tym zawodników i liczę na pełną koncentracje przez całe spotkanie. Od ostatniego naszego spotkania minęły trzy tygodnie, to dużo bo drużyna została wytrącona z rytmu meczowego. Na szczęście był mecz podczas obchodów Święta Niepodległości, ale tak naprawdę do prawdziwej gry wracamy w sobotę”.

Mecze z udziałem obydwu drużyn zawsze dostarczały sporo emocji, dlatego zdaniem Przemysława Warmbiera, żeby odnieść zwycięstwo, potrzebna będzie maksymalna koncentracja:

– „ Zespół z Obornik to bardzo silna drużyna która przecież w ostatniej kolejce wygrała z zespołem z Morąga. Musimy się przede wszystkim skupić na naszej grze, nie zlekceważyć przeciwnika i grać swój „handball”. Morale w drużynie są bardzo dobre, z tego co wiem to do gry powróci Tomasz Bury, a zatem powinniśmy wyjść do tego meczu w najsilniejszym składzie. Mieliśmy co prawda kilka tygodni przerwy, ale przydały się ona na zaleczenie urazów i drobnych kontuzji. Liczę na nasze zwycięstwo i trzy punkty w tym meczu”.

Bramkarz Tytanów – Damian Nowosad twierdzi, że jego zespół wyjdzie na parkiet tylko po trzy punkty:

– „ Drużyna z Obornik nie będzie miała z nami łatwo, bowiem nastroje w Tytanach są bojowe i będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Liczymy na zdecydowane nasze zwycięstwo i zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby trzy punkty zostały w Wejherowie. Cieszę się, że mamy w drużynie trzech solidnych bramkarzy i że możemy świetnie ze sobą współpracować”.

Początek sobotniego spotkania w Wejherowie, o godzinie 18.00.

Rzecznik prasowy KS TYTANI (Dariusz Jankowski)