W najbliższą sobotę piłkarze ręczni Tytanów Wejherowo udają się do Koszalina gdzie rozegrają mecz z liderem tabeli – E.Link Gwardią Koszalin. Rywale Wejherowian, w tym sezonie przegrali zaledwie jeden raz, dlatego dla żółto – czerwonych będzie to niezwykle trudna wyprawa. Dodatkowo smaczku dodaje to, iż Tytani jeszcze nigdy nie wygrali w meczu ligowym z zespołem z Koszalina.

Robert Wicon (trener Tytanów Wejherowo)

„Dla nas będzie to najcięższy mecz w sezonie z racji tego, że jeszcze nigdy nie wygraliśmy z nimi w lidze, ani na własnym terenie, ani na wyjeździe. Kilkakrotnie byliśmy bardzo blisko, ale niestety nie udawało się to. Czas to w końcu zmienić i pokazać, że Tytani potrafią wygrywać z każdym. To zespół gospodarzy będzie miał ciśnienie, parcie na wygraną bo oficjalnie przecież informują, że będą walczyć o awans do wyższej ligi. Mają oczywiście ku temu przesłanki w postaci silnej drużyny, dobrego trenera, dużych finansów oraz wsparcia z miasta. Ja oczywiście wierzę w zwycięstwo mojej drużyny bo mamy naprawdę silną ekipę. Jeżeli zagramy swoją „piłkę ręczną” to możemy wygrać tak naprawdę z każdą drużyną. Szkopuł w tym, że mamy zbyt wiele przestojów w grze i popełniamy zbyt wiele błędów. Chciałbym, aby tego było jak najmniej w Koszalinie, a wtedy o wynik będę spokojny. Do dyspozycji będę miał komplet zawodników, każdy jest głodny gry także w tej sferze jest bardzo dobrze. W Koszalinie musimy zagrać dobrze taktycznie, mocno skupieni i dobrze skutecznie rozegrać w ataku. Nie możemy popełniać głupich błędów bo wtedy może się to zemścić ”.

Fabian Bach

– „Będzie to dla nas trudny mecz ponieważ Gwardia jest liderem ligi. Jedna porażka świadczy o tym, że grają konsekwentnie i są silną drużyną. Na pewno będą chcieli wygrać przed własną publicznością, ale my postaramy się żeby zwycięstwo było po naszej stronie. Musimy oczywiście wyjść do tego meczu mocno skupieni i nie możemy pozwolić sobie na popełnienie zbyt wielu błędów podczas meczu. Musimy dobrze rozgrywać w ataku bo ostatnio słabo nam to wychodziło”.

Mikołaj Sałata

– „Będziemy walczyć o to żeby wygrać na ich, trudnym terenie choć nie będzie oczywiście łatwo. Jeszcze nie mieliśmy okazji świętować zwycięstwa w lidze z nimi, dlatego teraz jest ku temu sposobność. Drużyna jest dobrze przygotowana do jutrzejszych zmagań i mam nadzieję, że wszelkie założenia zostaną wykonane na parkiecie. Musimy wyjść skupieni na to spotkanie bo to będzie klucz do zwycięstwa. Jeśli zagramy dobrze i silnie w obronie oraz skutecznie w ataku to wygrana powinna być po naszej stronie”.

Początek sobotnich zmagań w Koszalinie, o godzinie 16:00.

Dariusz Jankowski (Rzecznik prasowy KS Tytani Wejherowo)